پیشنهاد مجنون در مورد لباس عروس

پیشنهاد مجنون در مورد لباس عروس

عروس خانم های درشت اندام برای انتخاب لباس عروس و مدل مناسب با فرم هیکل و اندامشان این نکته هارا بخوانند تا مثل همیشه زیبا و جذاب نمایان شوند و بدرخشند ...

لباس عروس برای عروس های درشت اندام

پوشیدن لباس عروس با خطوط ساده و ترکیب افقی انتخاب مناسب برای عروس های درشت اندام است ،چرا که باغ تالار مجنون معتقده که لباس های ساده تر باعث ظریفتر به نظر رسیدن می شود انتخاب و پوشیدن لباس دکلته برای عروس های درشت سخت است, اما غیر ممکن نیست,فقط مطمئن شوید یقه دکلته خیلی تنگ نباشد تا باعث نشود قسمت هایی که به آنها فشار می آید بیرون بزنند, همچنین اگر مدل دکلته انتخاب کردید برای پوشاندن بازوهای پهن یا گوشت اضافه دور سینه می توانید از یک کت کوتاه استفاده کنید . گل وگلدوزی و دیگر جزییات روی سینه و باسن باعث می شوند توجه به آن قسمت ها کشیده شود,پس باید از لباس هایی که در این قسمت ها ساده هستند استفاده کنید و اگر خواستید از این جزییات استفاده کنید باید از طرح های متقارن در جلوی لباس استفاده کنید از لباس عروس با دامن مواج یا طبقه ای اجتناب کنید.

دسته گل عروس مناسب عروس درشت اندام

گل عروس هم به اندازه هر چیز دیگر مهم است, عروس های درشت اندام نباید از گل عروس کوچک استفاده کنند, چرا که یک دسته گل کوچک می تواند باعث شود عروس درشت تر از آنچه هست به نظر برسد, پس یک دسته گل پهن و بزرگ و زیبا انتخاب کنید.باغ تالار مجنون تهران.

کفش عروس مناسب عروس درشت اندام

همیشه کفش را بعد از اینکه لباس عروس را انتخاب کردید, بخرید.باغ تالار مجنون معتقده عروس های درشت اندام بهتر است به دنبال کفش با پاشنه ای با قطر متوسط باشند نه پاشنه های نازک.قاعده کلی این است: هر چه پاها درشت تر هستند باید قطر پاشنه هم بیشتر باشد, حتما کفش راحت انتخاب کنید و از کفش هایی که دور قوزک پا بند دارند اجتناب کنید چرا که این نوع کفش ها باعث می شوند ساق پا کوتاهتر و چاقتر به نظر برسد.

باید و نبایدهای کیک عروسی!

باید و نبایدهای کیک عروسی!

نوبت انتخاب کیک عروسی فرا می رسد و این سؤال برای شما ایجاد می شود که درانتخاب کیک عروسی به چه نکاتی باید توجه کرد؟ما مشاورین باغ تالار مجنون به باید و نبایدهایی درباره ی کیک عروسی، از جستجوی یک قنادی خوب تا انتخاب رنگی مناسب و جذاب برای مدل کیک می پردازیم و این انتخاب را برای شما آسان و لذت بخش می نماییم.

عکسهای زیادی ببینید

برای انتخاب گزینه ای دلخواه، هزاران عکس از کیکهای عروسی ببینید.باغ تالار مجنون تهران پیشنهاد می کند در صورتی که مدل خاصی در ذهن دارید، عکس های شبیه به آن را از مجلات و یا اینترنت تهیه کرده و یا نمونه ی آن را روی پارچه کشیده و به صورت الگو قیچی کنید. دقت کنید که کیکتان حتماً با سلیقه تان جور باشد و با تزیینات داخل سالن هماهنگی داشته باشد. شما می توانید از رنگ های به کار رفته در تزیینات مجلس عروسی خود گرفته تا سالن پذیرایی و حتی یراق های به کار رفته روی لباس عروسی برای سفارش کیک ایده بگیرید. برای عروسی هایی که در تالار برگزار می شود، بهتر است از کیکهای چند لایه با تزیین فوندانت و یا کیکهای مربع شکل که با روبان تزیین شده استفاده کنید. در صورتی که ذائقه ای شیرین دارید، یک کیک شکلاتی که با کرم کره ای و خرده های پسته پوشانده شده، انتخاب مناسبی می تواند باشد. نکته: فوندانت، نوعی خمیر تزیینی برای روکش کیک است که با پودر قند و ژلاتین درست می شود که رنگ پذیری خوبی هم دارد و برای تزیینات مرتب و قالبی بر روی کیک استفاده می شود؛ اما طعم خیلی خوبی ندارد. در حالی که کرم کره ای طعم فوق العاده ایی دارد، اما نمی توان آن را مثل فوندانت، قالبی و ترو تمیز در آورد و یا به آن رنگ اضافه کرد. البته می توان از هر دوی آنها برای تزیین روی کیک استفاده کرد. بدین صورت که یک قناد ماهر در حالی که روی کیک را با کرم کره ای پوشانده، می تواند لایه ای نازک از فوندانت را به صورت منظم روی کیک پخش کند. به این ترتیب، کیک شما ظاهری عالی خواهد داشت و در عین حال طعم کرم کره ای هم در دهان شما احساس خواهد شد.

یک قناد حرفه ای پیدا کنید

اگر قناد معروفی نمی شناسید، می توانید از مسئول تشریفات سالن پذیرایی خود سؤال کنید که آیا قناد حرفه ای سراغ دارد؟ قنادی را پیدا کنید که بتواند خواسته شما را با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برآورده سازد. برای این کار تحقیقات لازم را انجام دهید؛ برای مثال می توانید از کسانی بپرسید که از کیک عروسیشان لذت برده اید و یا اینکه به وب سایت های قنادی های مختلف سری بزنید. نکته: قبل از سفارش توجه داشته باشید که در قراردادتان این موارد قید شده باشد: شماره تماس فروشنده ، تاریخ عروسی، محل تحویل کیک، هزینه های مربوط به تحویل کیک، هزینه نهایی، ویژگی های مدل و طعم کیک بعلاوه ی قوانین لغو قرارداد و استرداد هزینه.

همیشه، ساده زیباترست

روی کیک خود را با تزیینات مختلف شلوغ نکنید؛ گل و دیگر تزیینات مثل طرح های خال خالی و راه راه، ایده های خوبی برای تزیین هستند، ولی در حد متعادل از آنها استفاده کنید. چه بخواهید گلهای شکری بزرگ مثل لاله روی کیک خود کار کنید و یا از مدل گلهای کوچکتر نظیر یاسمن معطر استفاده کنید؛ طرح کیک باید طوری باشد که فضایی خالی در طبقه بالایی و یا زیرین بماند و زیاد با طرحهای مختلف پوشیده و پنهان نشود.

تزیینات خاص به کار ببرید

کیک خود را یک اثر هنری بزرگ در نظر بگیرید. همانطوری که شما هیچوقت یک اثر هنری از پیکاسو را در قابی پلاستیکی نمی گذارید؛ بنابراین، نباید از یک ماکت معمولی و تکراری عروس و داماد برای تزیین روی کیک استفاده کنید. برای مثال اگر می خواهید عروسی خود را در کنار ساحل برگزار کنید می توانید از یک شاخه خوشه ای مرجان برای تزیین روی کیک استفاده کنید و یا اینکه در فصل زمستان می توان فوندانت را به شکل کریستال های برف در آورد و روی کیک گذاشت. ایده ی دیگر می تواند طراحی روبان هایی از مخلوط تخم مرغ و شکر به صورت آبشاری باشد. نکته: اگرهیچ ایده ای برای این کار ندارید پیشنهاد می کنیم که چیزی روی کیک خود نگذارید. بعضی از مدل های کیک، به تنهایی فوق العاده به نظر می رسند و نیازبه وسیله ای برای تزیین ندارند.

سعی کنید مزه ی کیکتان متفاوت باشد

محتویات درون کیک هم اهمیت زیادی دارد. مزه ی استاندارد شکلاتی و وانیلی را فراموش کنید و سعی کنید کیکتان مزه ای خاص و متفاوت داشته باشد. انواع مختلفی از مزه ها از ماسکارپون (نوعی پنیر خامه ای ایتالیایی) و توت سیاه گرفته تا شکلات پرتغالی می تواند به مذاق هر عروس و دامادی خوش بیآید. شما حتی می توانید مزه ها را طبق فصل انتخاب کنید، ترکیبات سنگین تر نظیر شکلات با مغز قهوه موکا و بادام سوخته برای مجالسی که در زمستان برگزار می شود بسیار مناسبتر است؛ در حالی که کیک های اسفنجی سبک تر با برش های میوه و یا مربا در لابه لای آن برای مجالس فصل تابستان بسیار ایده آل به نظر می رسد.

از رنگهای غیرخوراکی استفاده نکنید

شما می خواهید رنگ کیک عروسی تان با دیگر رنگهای موجود در مجلس، هماهنگی و همخوانی داشته باشد؛ اما این موضوع را هم به خاطر داشته باشید که این کیک دسری خواهد بود که میهمانهایتان آن را خواهند خورد! بنابراین، به جای اینکه کیکی قرمز رنگ با ته مایه طلایی داشته باشید سعی کنید یک کیک شکلاتی و یاسفیدی انتخاب کنید که کمی هم رنگ قرمز و طلایی داشته باشد که طعم آن نیز بسیار دلپذیرتر باشد. در صورتی که رنگ مجلس عروسیتان سبز و آبی است؛ برای اینکه طعم و ظاهر زیبایی داشته باشد، آن را به رنگ سفید انتخاب کنید که با روبان آبی تزیین شده باشد و یا اینکه از قناد خود بخواهید که با رنگ سبز یا گلهای سبز روی آن را تزیین کند.

کیک عروسی را به نام خود بزنید!

آسان ترین راه برای این کار، نوشتن نام عروس و داماد به صورت هنری و زیبا بر روی کیک است. نوشتن نام های خود روی طبقه وسطی کیک با کرم کره ای و یا حک آن روی قطعه ای شکلات شیری بیضی شکل و قرار دادن آن در گوشه ای از طبقه زیرین کیک ابتکاری جالب خواهد بود.

کیک عروسی خود را زودتر سفارش دهید

در صورتی که قنادی خاصی مد نظرتان است، عجله کنید و قرارداد ببندید. زمانی که با قناد مورد نظر خود صحبت می کنید چند سوال ضروری را از قلم نیاندازید. ابتدا بپرسید که چند روز قبل از عروسی کیک پخته می شود؟ و اینکه چه کسی مسئول اصلی پخت و تزیین کیک است تا بتوانید خواسته های خود را با او در میان بگذارید و بپرسید که با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید چه کارهایی می تواند برای شما انجام دهد؟

مسئله حمل و جابجایی کیک را مد نظر داشته باشید

باغ تالار مجنون می گه اگر می خواهید مطمئن شوید که قنادی شما کیکتان را صحیح و سالم به مجلس می رساند و و در صورت بروز هر گونه خللی مسئولیت آن را به عهده می گیره؛ پس تمام موارد لازم در مورد جابجایی سالم کیک را در قرارداد قید کنید. نکته: مکان قرارگرفتن کیک را در مجلس مشخص کنید تا به محض رسیدن کیک به مجلس درجای ویژه خود قرار بگیرد. در صورتی که کیک چند ساعت قبل از شروع مراسم به دستتان رسید؛ حتماً یخچال مناسبی را برای آن در محل برگزاری جشن در نظر بگیرید. همچنین باید فردی را در دسترس داشته باشید تا درست قبل از برگزاری مراسم آن را به محل مورد نظر انتقال دهد.

زمان بریدن کیک را از قبل مشخص کنید

به طور معمول بریدن کیک نشانه نزدیک شدن به پایان مراسم عروسی است.باغ تالار مجنون معتقده عروس و دامادها می توانند تا یک ساعت مانده به پایان مراسم عروسی برای بریدن کیک صبر کنند. در غیر این صورت اگر نمی خواهید مراسم رقص و پایکوبی را قطع کنید می توانید کیک عروسی را همان ابتدا و بعد از وارد شدن به سالن و خوشامد گویی به میهمانان حاضر در مجلس ببرید. نکته: در صورتیکه کیک را در ساعات پایانی شب می برید، می توانید کیک را به همراه دسر برای میهمانان سرو کنید. برای مراسم عروسی در فصل تابستان می توانید کیک را با شربت و در فصل پاییز و زمستان آن را با چای یا قهوه سرو کنید.

حتماً برشی از کیک عروسی خود را بخورید

عروس و دامادها اغلب فرصتی برای خوردن کیک عروسی خود پیدا نمی کنند. از مسئول تشریفات خود بخواهید مقداری از آن را برای شما در یخچال کنار بگذارد. شما باید مزه ی کیک عروسیتان را در خاطر نگه دارید!باغ تالار مجنون تهران.

همه چیز درباره سفره عقد و چیدمان آن

همه چیز درباره سفره عقد و چیدمان آن

باغ تالار مجنون معتقده سفرهایی به نام سفره عقد، به گواهی تاریخ، یکی از آداب و رسوم پیشینیان ما بوده که اجزای آن نماد آرزوهای خوب برای یک زندگی مشترک است. ان سفره به خصوص در قرنهای اخیر هویتی ممزوج با هویت اسلامی ایرانیان یافته است و همچون سفره هفتسین، ایرانی-اسلامی محسوب میشود که ریشه در ایران قبل از اسلام دارد. سفره عقد در مراسم عقد پهن می شود و عروس و داماد بر سر آن می نشینند و در مقابل قرآن به خطبه عقد گوش می دهند و رسما زن و شوهر می شوند. هر کدام از اجزای سفره عقد، پر از معناهای ویژه و زیبا است که هرکدام پیامی را به همراه خود دارند. اما این مفاهیم چیستند و دقیقا نشانهی چه چیزهایی هستند؟

آینه و شمعدان:

آینه و شمعدان که از ارکان خرید عقد نیز هست و در خطبه عقد نیز عنوان میشود که همه میدانند قرآن مجید کتاب آسمانی مسلمانان و نمادی برای تحکیم ازدواج است از مهمترین ارکان سفره عقد است.در باغ تالار مجنون همچنین آینه در بالای سفره، روبه روی عروس و داماد قرار داده می شود تا آنها یکدیگر را در آینه ببینند تا دل هایشان نسبت به هم مانند آینه صاف و زلال باشد. و یک جفت شمعدان که در دو طرف آینه قرار می گیرند که شمع های روشن شمعدان ها نمایانگر روشنایی و گرمی پیوند عقد بین عروس و داماد است.

سفره عقد:

سفره عقد معمولا شامل پارچهای است که طبق ذوق و سلیقه طراح آن پهن می شود و تمامی اجزا بر روی آن قرار می گیرند.باغ تالار مجنون تهران.

شاخه نبات:

شاخه نبات نیز که در خطبه عقد همیشه شنیده میشود و به عنوان شیرینی دوران زندگی است و طراحیهای بسیار متنوعی بر روی شاخه نبات میشود که یکی از عناصر زیبای هر سفره عقدی است.

نان و پنیر و سبزی:

برای برکت زندگی در سفره استفاده می شود و اغلب اوقات در کنار نان، پنیر می گذارند و آن را نشانه وسعت روزی می دانند و سبزی هم نشانه سرسبزی و سلامتی است. یکی از مهمترین تخصصةای یک طراح سفره عقد سبزی آرایی است یک طراح با سلیقه و هنر خویش این عناصر را در کنار هم قرار میدهد.

عسل:

مراسم عسل در دهان گداشتن عروس و داماد برای شیرینکامی و زندگی شیرین زوجین است. همانطور که این مراسم از قسمتهای مهم است چیدمان و دکوراسیون ظرف عسل باید با ذوق و سلیقه خوبی درست شود.

تخم مرغ:

نمادی از تداوم نسل است و تعداد آن بستگی به طراحی سفره دارد. چیدمان و تزئین تخممرغ نیز بسیار متنوع است.

سکه:

سکه نمادی برای افزایش رزق و روزی عروس و داماد است که معمولا از سکه هایی با رنگ مجازی طلایی در سفره استفاده میشود. سکه به خاطر رنگ طلایی که دارد در سفره میدرخشد و باید خیلی خوب و متناسب تزئین شود.

گردو، بادام و فندق:

وجود گردو، بادام و فندق را نی نشانی از گسترده بودن سفره عقد به علت خوراکی های مقوی الهی می دانند. برخی هم عقیده دارند درخت گردو عمر طولانی دارد و گردو نمادی برای طول عمر عروس و داماد است.

میوه:

میوه های رنگینی مانند انار و سیب سرخ یا میوه های دیگر به منزله برخورداری عروس و داماد از همه نعمت های طبیعی خداوند است. که امروزه در سفره عقد از میوههایی مثل آناناس به خاطر زیبایی که دارد نیز استفاده میشود.

گل:

گل نماد طراوت ، شادابی و زیبایی است . یکی دیگر از مهارتهای طراحان سفره عقد گلآرایی است. در این بخش هر طراح به سلیقه و ذوق خود هنرمایی میکند.

حلقه:

همانطور که حلقه از اجزای مهم ازدواج است در سفره عقد نیز از اجزای مهم حساب می آید. مراسم حلقه دست کردن عروس و داماد در کنار سفره عقد نیز از مراسمهای مهم است و چیدمان و تزئین جعبه حلقهها بسیار مهم است.

اسپند:

دود کردن اسپند برای دور شدن چشم حسود در آیین ما جایی ویژه دارد و در کنار سفره عقد بر بالای سر عرو و داماد نیز صورت میگیرد.

کله قند:

در مراسم عقد خانمهای خوشبخت بر روی پارچه سفیدی بر سر عروس و داماد کله قند میسایند که نمایانگر باریدن شادی و شیرینی بر سر آنها است. در مراسم عقدکنان معمولا به رسم یادگاری از پیوند ازدواج عروس و داماد هدیهای به مهمانان داده میشود. این هدیهها نیز با توجه به تناسبات و طراحی سفره عقد در ظرفی قرار داده میشود و پس از مراسم عروسی توسط عروس به مهمانان داده میشود. اما میهمانان نیز از این جشن دست خالی بر نمی گردند زیرا عروس و داماد به رسم یادگاری تحفه ای به آنها هدیه می دهند. در حال حاضر تزئینات و عناصر دیگری نیز علاوه بر اینها ممکن است در سفره عقد قرار گیرند مثل ماهی های قرمز که در سفره هفت سین نیز هست و میوههای متنوع و شمعهای گوناگون و … که با توجه به طراحی سفره عقد در سبکهای سنتی، مدرن و کلاسیک چیده میشوند.

پیشنهاد مجنون در مورد آتلیه عکاسی

پیشنهاد مجنون در مورد آتلیه عکاسی

عکس و فیلم عروسی، مهمترین یادگاریهای شما از این مراسم است که تا پایان عمر برایتان میماند و خاطرات آن روز شیرین را در ذهنتان زنده نگه میدارد.مشاورین باغ تالار مجنون راههای زیادی برای پیدا کردن یک آتلیه عکاسی خوب پیشنهاد می کند، همچنین پیشنهادات دوستان و فامیل گرفته تا جست و جوی اینترنتی. بد نیست قبل از انتخاب این نکتهها را با هم مرور کنیم.

انواع آلبوم‌های عروس

به نوشته سایت نوعروس، اغلب آلبومهای عروس که در حال حاضر وجود دارند، در باغ تالار مجنون در یکی از دو دسته ساده و ژورنالی قرار میگیرند. البته هر دوی این آلبومها میتوانند در پوششهای زیبای چرم یا جیر با جلدهای حرفهای و زیبا ارائه شوند. اما یک تفاوت اساسی بین آن دو است. آلبومهای ساده که در کشورهای اروپایی به آلبومهای Matted هم معروفند، معمولا توسط برنامههای کامپیوتری آماده طراحی میشوند. این آلبومها طرفداران زیادی ندارند و کمتر آتلیه عکسی را میبینید که آن را به عنوان آلبوم اصلی به مشتریان نشان دهد. در این آلبومها معمولا عکسها با کادرها و الگوهایی آماده در هر صفحه از یک تا چهار عکس قرار داده میشوند و به عنوان آلبومهای هدیه عروس و داماد در همان شب عروسی چاپ و صحافی شده و به آنها تقدیم میشود. همچنین برخی از آتلیهها به عنوان خدمات جانبی به عروس و دامادهایی که ترجیح میدهند به جای آلبومهای گرانقیمت تنها عکسهایشان را چاپ کنند این گزینه را که قیمت کمتری دارد پیشنهاد میکنند. آلبومهای دیگر انواع طراحی شده یا Flush-mount هستند که به آلبومهای ژورنالی، ژورنال عروس ایتالیایی یا آلبومهای مجلهای (magazine style) هم معروفند. این آلبومهای عروس از نظر طراحی هیچ محدودیتی به جز مهارت عکاس و تصور طراح آن ندارند. طراحی این ژورنالها بسته به شخصی که آنها را طراحی میکند از طراحیهایی شبیه به همان آلبومهای قبلی یا صفحاتی رویایی شبیه به مجلات مد متفاوت است و به همین دلیل قیمت آنها بسته به دستمزد شخصی که روی آن کار میکند بسیار متغیر است. یکی از نقاط مشترک اغلب صفحاتی که به این صورت طراحی میشود، استفاده از عکسها به صورت ترکیبی است. به طوری که کمترین لبههای عکس را شامل شده و عکسها به گونهای قرار میگیرند که در همدیگر و در زمینه ادغام میشوند. هر آتلیه عکس یک استایل مخصوص خود را برای طراحیهای آلبومهای عروس خود استفاده میکند. آلبوم دستی، پرهزینه یا یک ضرورت؟ عکسهایی که شما میگیرید معمولا خام به حساب میآیند ودر آتلیه با تکنیکهای فتوشاپ روتوش میشوند و به لحاظ روشنایی ورنگ و تناسب تنظیم میشوند. عکاسان آتلیهها با تکنیکهای عکاسی، بازی با لنز و فضا و نور، فیگورهای مختلف، آرایش سوژهها، عکسهای مدلینگ که گاهی با نمونههای روز دنیا نیز برابری میکند، چهرهای متفاوت و به یادماندنی از عروس و داماد میسازند. همچنین آلبومهایی که این روزها مد شده، شامل ۱۰ برگ ۳۰ در ۶۰ است که مانند مجلههای مد، عکس عروس و داماد را در صفحات آلبوم چاپ میکنند. این آلبومها حس خوشایندی در مشتری ایجاد میکنند. قیمت این آلبومها معمولا از ۴۰۰هزار تومان به بالاست. اندازههای پرهزینه عکسهای شما ممکن است پرتره و اسپرت باشد. همچنین برای یک عکس بزرگ دو نفره در مقیاس ۱۰۰ در ۷۰ روی شاسی برای نصب روی دیوار خانه باید بین ۱۶۰ تا ۲۵۰ هزار تومان هزینه کنید. برای چند عکس ۳۰ در ۴۰ یا ۳۰ در ۱۰۰ روی شاسی برای اتاق خواب یا برای یادگاری دادن به پدر و مادر باید بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان بپردازید. قیمت یک آلبوم ۳۰ در ۶۰ ده برگی حداقل ۵۰۰ هزار تومان است.

عکس‌هایی که باید در آلبوم‌تان داشته باشید

- کارت دعوت عروسی - لباس عروسی آویزانشده روی رخت آویز - حلقه نامزدی و عروسی - حضور عروس و داماد در باغ تالار -عروس و ساقدوشهایش - داماد و ساقدوشهایش - جواهرات عروس - لحظه قرار دادن تور روی سر عروس در آرایشگاه - لحظهای که داماد کتش را میپوشد و مشغول درست کردن یقه یا گره زدن کروات است - لحظهای که داماد جلوی در آرایشگاه عروس از ماشین پیاده میشود - عروس و داماد وقتی که اولین بار دم در آرایشگاه همدیگر را میبینند - عروس، داماد، همه پدربزرگها و مادربزرگها - لحظه امضای قباله سر سفره عقد - برش کیک - لحظه خداحافظی عروس و داماد از خانواده موقع انتخاب آتلیه به این نکات هم توجه کنید: - سطح تجربه تیم عکاسی و فیلمبرداری را محک بزنید - به محل دفتر موسسه دقت کنید و مطمئن شوید که آتلیه مورد نظر عضو اتحادیه است یا نه. - قاطی واسطه بازیها نشوید و مراقب کلاهبرداران باشید. - قاطی واسطه بازیها نشوید و مراقب کلاهبرداران باشید. - عکسهای دلخواه عروسیتان را برای عکاس توصیف کنید. - حتما قبل از قرارداد بستن بپرسید هزینه چاپ عکس یا درست کردن آلبوم روی هزینهای که پرداخت میکنید اعمال میشود یا نه. - آتلیهای را انتخاب کنید که امنیت عکسهای شما را تضمین میکند - اگر عکاسی روی روتوش خیلی تاکید میکند، دو برابر حواستان را جمع کنید. چون روتوش بیش از حد چهره شما را با آن همه آرایش و... بسیار مصنوعی جلوه میدهد.

10سوال مهمی که باید از عکاس بپرسید

- آیا شما با کسی که از عروسی شما عکاسی خواهد کرد ملاقات میکنید یا با نماینده آتلیه؟ - آتلیه آلبومهای نمونهای از عروسیهای قبلی که عکاسی کردهاند، برای ارائه دارند؟ - آیا عکسهای نمونه آنها از نوعی است که شما برای خود تصور کردهاید؟ - حداقل هزینهها چقدر است؟ - آیا هزینه شامل فیلمبرداری هم میشود یا هزینه جداگانه دارد؟ - از دستیار استفاده میکنند( دستیار به عنوان تمرین عکاسی خواهد کرد؟( - برنامه روز عکاس چیست؟ (بسیار مهم است که عکاس در روز جشن شما برای جشن دیگری وقت نگذاشته باشد.( -- عکاس تمایلی به شنیدن حرفها و خواستههای شما دارند؟ - برای انجام پیشنهاداتشان چه جور ضمانتی دارند؟ - چه مدت پس از جشن آلبوم عروسی آماده است؟

لطفا چند لحضه صبر نمایید